Людський капітал: реформування системи професійної підготовки кадрів посилить кіберзахист державних інформаційних ресурсів

06.01.2023 14:48

8-9 грудня Національне агентство кваліфікацій провело масштабний Міжнародний форум «Людський капітал: безпека, відновлення, євроінтеграція». Представники Уряду, міністерств, державних органів, освітніх інституцій, депутати, українські та міжнародні експерти обговорили завдання з розбудови Національної системи кваліфікацій та її входження в європейську систему кваліфікацій.

Одна з панелей Форуму була присвячена професійним кваліфікаціям у сфері безпеки і оборони – значну увагу приділили і питанню реформування системи підготовки професійних кадрів у сфері кібербезпеки. Адже без фахівців, знання, уміння, навички та компетенції яких відповідають сучасним вимогам та реаліям, побудувати та підтримувати ефективні системи захисту в кібер- та інформаційному просторі неможливо.

Учений секретар Державного НДІ технологій кібербезпеки Держспецзв’язку Олександр Юдін під час заходу розповів про роботу над формуванням національної рамки кваліфікації з кібербезпеки та над створенням нових професійних стандартів у галузі кібербезпеки. Зазначений процес відбувається за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Олександр Юдін підкреслив, що при розробленні нових профстандартів враховані найкращі міжнародні підходи та досвід. Насамперед – Стратегічної освітньої ініціативи у сфері кібербезпеки США (NICE). «Розроблення професійних стандартів проходило на базі імплементації американської рамки кваліфікацій NICE Cybersecurity Workforce Framework, а також враховували базу європейської рамки – European Cybersecurity Skills Framework», – зазначає він.

Серед важливих кроків, які вже були зроблені:

  • До державного класифікатора професій вперше за багато років були внесені зміни та додані нові професії у галузі кібербезпеки та інформаційної безпеки. Загалом тепер їх у класифікаторі 27.
  • Цього року за ініціативою Держспецзв’язку були розроблені та у листопаді затверджені шість нових професійних стандартів для таких професій як розробник систем захисту інформації, адміністратор мереж і систем, фахівець сфери захисту інформації, аналітик з безпеки інформаційно-телекомунікаційних систем, фахівець з питань безпеки, інструктор-методист з інформаційної безпеки та кібербезпеки. У 2023 році Держспецзв’язку планує розробити профстандарти для 14 інших нових професій, внесених до класифікатора.

«Наступне важливе завдання – створення кваліфікаційних центрів, де відбуватимуться процедури атестації фахівців із кібербезпеки відповідно до профстандартів. А також будуть підтверджувати їхній кваліфікаційний рівень», – резюмував Олександр Юдін. 


| Всі новини

Контакти