Порядок дій

Якщо Ви бажаєте отримати або підтвердити професійну кваліфікацію, Вам необхідно:

1. Визначитись за якою професійною кваліфікацією Ви будете проходити оцінювання. На даний час у нашому кваліфікаційному центрі є можливість підтвердити наступні професійні кваліфікації:

 • Розробник систем захисту інформації 
 • Молодший адміністратор безпеки мереж і систем
 • Адміністратор безпеки мереж і систем 
 • Провідний адміністратор безпеки мереж і систем

2. Ознайомитись із професійним стандартом, до якого відноситься професійна кваліфікація (посилання тут). Звернути увагу на перелік трудових функцій саме обраної професійної кваліфікації.

3. Для успішної підготовки до випробування ознайомитись із наступними документами з розділу сайту «Професійні кваліфікації» підрозділу: «Порядок присвоєння та підтвердження» (посилання на сторінку):

 • Порядок присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій (за обраною Вами професійною кваліфікацією) – тут описана повна процедура присвоєння та підтвердження за якою Ви зможете отримати обрану професійну кваліфікацію.
 • Регламент процедури оцінювання з професійної кваліфікації (за обраною Вами професійною кваліфікацією) – тут ретельно описано з яких саме тем буде складатись випробування за кожною професійною кваліфікацією, в якому співвідношенні будуть присутні питання з різних тем у вашому випробуванні, з яких тем буде складатись теоретична та практичні частини, скільки часу буде відведено на тестування, тощо. Обирайте регламент саме за обраною Вами професійною кваліфікацією.
 • Методичні рекомендації оцінювання фахівців у відповідності до професійних стандартів в сфері інформаційної безпеки та кібербезпеки – тут надано деталізований опис проходження процедури присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій.

4. Підготувати заздалегідь необхідні для подання заяви на проходження процедури присвоєння та підтвердження документи. Документи готуйте: оригінальні та електроні копії. Електронні копії повинні мати особистий електронно-цифровий підпис (ЕЦП) заявника.

Нижче наведено перелік необхідних документів.

Обов’язкові документи:

 • копія паспорту (1 примірник) (ID-картка, посвідка на постійне місце проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту) – у копії паспорта надаються 1-2 сторінки та усі сторінки, які мають відмітки, фото, записи або позначки; для інших документів робляться копії усіх сторінок.
 • копія трудової книжки (1 примірник), усі сторінки із записами та помітками (за наявності);
 • копії документів про освіту (1 примірник) (у разі іноземного документу – відповідна довідка про його визнання в Україні);
 • копія особової медичної книжки (за потреби чи за наявності);
 • лист роботодавця про направлення працівника на процедуру оцінювання/підтвердження (за наявності чи за потреби);
 • фотокартка (1 одиниця) 3х4 см та графічний файл з фотокарткою у форматі .tif або .jpg розміром 3х4 см (роздільна здатність 300 пікселів/дюйм - див. зображення, наведене нижче), збережений у форматі .pdf для подальшого підпису. 

;

 • згода на оброблення персональних даних (за формою – скачати тут).

Додаткові документи (за бажанням):

 • інші документи (докази), подані за власною  iницiативою особи, що підтверджують її професійну компетентність;

Перелік документів не є вичерпним. Ви можете за бажанням додати додаткові документи, що підтверджують Ваші професійні здібності, досягнення, додаткові навички, особливі здібності, тощо.

5. Сформуйте заяву в електронному вигляді. Форма заяви – скачати тут. Зразок оформлення заяви – скачати тут

6. Якщо у процесі підготовки у Вас виникли запитання – звертайтесь до Кваліфікаційного центра на сайті за допомогою форми зворотного зв'язку (посилання на сторінку). Темою листа оберіть «Задати запитання».

7. Якщо все з’ясували, відправляйте заяву на процедуру присвоєння та підтвердження професійної кваліфікації за обраною Вами кваліфікацією.

Заяву відправляйте у електронному вигляді разом із електроними копіями документів. Усі файли повинні бути підписані електронно-цифровим підписом (ЕЦП). З інструкцією підготовки документів з ЕЦП можна ознайомитись за посиланням.

Подання заяви у електронному вигляді:

На електрону пошту test.qc@cip.gov.ua пишіть листа із темою «Заява на процедуру присвоєння та підтвердження професійної кваліфікації». Лист пишіть у довільній формі. В листі представтесь, Напишіть своє Прізвище Ім’я та по батькові (українською мовою та англійською мовою – УВАГА! Пишіть так, як записано у Ваших документах, які підтверджують особу), опишіть що саме обрали та прикріпіть до листа:

 • Заяву встановленого зразка
 • Обов’язкові документи до заяви
 • Додаткові документи до заяви

Усі файли прикріплюйте окремо, без створення архіву. Кожен файл повинен бути підтверджений (підписаний) особистим електронно-цифровим підписом (ЕЦП) заявника. 
Кожен документ у окремому файлі. Формат файлів .pdf
Назва кожного файлу формується маленькими латинськими :  піб_назвадокумента.pdf

Наприклад:

shevchenko_zayava.pdf

shevchenko_pasport_uk.pdf

shevchenko_diplom_bakalavr.pdf

… і так далі

При не виконанні технічних умов подання файлів, документи не приймаються.

8.  Очікуйте повідомлення про прийом документів та запрошення на співбесіду.

 


Контакти