18 кваліфікацій, понад 100 випускників, близько 150 заходів – Кваліфікаційний центр ДержНДІ відзначає річницю створення
Кваліфікаційний центр інформаційних технологій та кібербезпеки ДержНДІ Держспецзв’язку відзначає другу річницю свого створення. Створений у червні 2024 року на базі Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України за підтримки міжнародних партнерів у межах розроблення та впровадження Національної рамки професійних стандартів із кібербезпеки він став першим Кваліфікаційним центром інформаційних технологій та кібербезпеки в Україні.
Його мета – впровадження сучасної системи професійної стандартизації та атестації кіберфахівців, яка дозволить узгодити відповідність знань, навичок і компетенцій фахівців з кібербезпеки з нинішніми потребами ринку в Україні.
Тривала й якісна робота над розробкою професійної стандартизації та зацікавленість у збільшенні кількості кваліфікованих фахівців дали свої результати. І вже в січні 2025 року 11 випускників Кваліфікаційного центру інформаційних технологій та кібербезпеки, який діє при ДержНДІ технологій кібербезпеки Держспецзв'язку, успішно пройшли атестацію та отримали перші в Україні Сертифікати з професійної кваліфікації відповідно до професійного стандарту «Адміністратор мереж і систем».
Наразі Кваліфікаційний центр акредитовано в Національному Агентстві кваліфікацій за 18 кваліфікаціями в межах восьми професійних стандартів : «Розробник систем захисту інформації», «Адміністратор безпеки систем та мереж», «Аудитор інформаційних технологій (кібербезпеки)», «Фахівець з управління інцидентами», «Фахівець з оцінки заходів захисту», «Фахівець сфери захисту інформації», «Фахівець з планування політики та стратегії кібербезпеки», «Керівник структурного підрозділу з питань безпеки інформації та кіберзахисту».
Так, упродовж 2025 року та кількох місяців 2026 року підтвердили кваліфікацію та отримали сертифікати майже 100 фахівців. У планах – розширювати мережу стандартів задля більш якісної підготовки та перепідготовки фахівців з питань кіберзахисту.
Крім того, співробітники Кваліфікаційного центру беруть участь у різних заходах у межах концепції створення Системи професійної стандартизації та атестації кадрів у сфері кібербезпеки і захисту інформації. Також проводять вебінари для фахівців з кіберзахисту та спеціалістів з технічного захисту інформації, під час яких роз’яснюють основні положення Закону № 4336-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів, об’єктів критичної інфраструктури», приділяють увагу механізмам підтвердження кваліфікацій для фахівців, котрі працюють в органах державної влади, місцевого самоврядування, на державних підприємствах та в інших об’єктах критичної інфраструктури України.
Джерело: Сайт ДССЗЗІ