8-9 грудня Національне агентство кваліфікацій провело масштабний Міжнародний форум «Людський капітал: безпека, відновлення, євроінтеграція». Представники Уряду, міністерств, державних органів, освітніх інституцій, депутати, українські та міжнародні експерти обговорили завдання з розбудови Національної системи кваліфікацій та її входження в європейську систему кваліфікацій.
Одна з панелей Форуму була присвячена професійним кваліфікаціям у сфері безпеки і оборони – значну увагу приділили і питанню реформування системи підготовки професійних кадрів у сфері кібербезпеки. Адже без фахівців, знання, уміння, навички та компетенції яких відповідають сучасним вимогам та реаліям, побудувати та підтримувати ефективні системи захисту в кібер- та інформаційному просторі неможливо.
Учений секретар Державного НДІ технологій кібербезпеки Держспецзв’язку Олександр Юдін під час заходу розповів про роботу над формуванням національної рамки кваліфікації з кібербезпеки та над створенням нових професійних стандартів у галузі кібербезпеки. Зазначений процес відбувається за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».
Олександр Юдін підкреслив, що при розробленні нових профстандартів враховані найкращі міжнародні підходи та досвід. Насамперед – Стратегічної освітньої ініціативи у сфері кібербезпеки США (NICE). «Розроблення професійних стандартів проходило на базі імплементації американської рамки кваліфікацій NICE Cybersecurity Workforce Framework, а також враховували базу європейської рамки – European Cybersecurity Skills Framework», – зазначає він.
Серед важливих кроків, які вже були зроблені:
«Наступне важливе завдання – створення кваліфікаційних центрів, де відбуватимуться процедури атестації фахівців із кібербезпеки відповідно до профстандартів. А також будуть підтверджувати їхній кваліфікаційний рівень», – резюмував Олександр Юдін.